Actualitat

En aquest apartat podeu trobar més informació sobre les nostres activitats, notícies i esdeveniments
del nostre dia a dia.

Dia del Poble Gitano a Amposta

Seguint amb les celebracions del dia 8 d’abril, dia Internacional del Poble Gitano, juntament amb les dones gitanes d’Amposta i la nostra entitat, vam organitzar a l’esdeveniment, a més van participar, joves, nenes i nens, tant a l’organització com a l’esdeveniment. S’uniren a la celebració el Sr. Adam Tomàs, Alcalde d’Amposta i la Sra. Núria Ferré i Cardona, Regidora de Drets de Ciutadania de l’Ajuntament d’Amposta. Volem destacar el compromís de l´ajuntament d´Amposta, que va participar activament en aquest homenatge al nostre poble.

En aquest esdeveniment comptem amb una taula de referents gitanos i gitanes d’aquest territori, que van orgullir, motivar i emocionar totes les persones presents a l’acte.
La lectura del manifest a càrrec de Josep d’onze anys i Paqui, dona participant de la nostra entitat, a través d’aquest van reivindicar la igualtat d’oportunitats i de resultats a l’educació per a totes les persones, especialment per als nostres nens i nenes.

Un dels moments més especials, el va protagonitzar la tia Milagros, després de la presentació del vídeo i el llibre Narrativas Romí, sent ella una de les entrevistades